Цю пам’ятну дату започатковано у 2015 році з метою гідного вшанування подвигу переможців нацизму у Другій світовій війні, ветеранів війни, учасників українського визвольного руху, жертв нацистських переслідувань, для увічнення пам’яті загиблих у Другій світовій війні.
Традиційно на Міловщині цього дня проводилися мітинги та свічкова хода, але у зв’язку з епідемією коронавірусної інфекції масові культурні заходи зараз не проводяться.
Сьогодні, головою районної державної адміністрації Віталієм Рукавіциним та заступником голови районної ради Олегом Кашубою, з дотриманням всіх вимог карантину, до вічного вогню та братської могили меморіального комплексу «Україна - визволителям» покладено квіти й запалено свічки.
Хвилиною мовчання вшановано пам’ять всіх, хто поліг на полі бою, загинув у нацистських концтаборах, помер від важких ран у роки Другої світової війни.
Вічна пам’ять та шана усіх, хто загинув у роки Другої світової війни!